Witaj na stronie MMOcentrum.com - Baza wiedzy na temat gier MMO: mmorpg, shooterów, mmorts oraz gry na przegladarkę!
MMORPG Po polsku Przeglądarkowe Strzelanki Sport Strategie
16.04.2012 - 12:15
RIFT PLANES OF TELARA

Prawdziwi fani gatunku MMORPG powinni pilnie poświęcić swoją uwagę abonamentowej grze „Rift: Planes of Telara” od Trion Worlds. Gra na rynku jest już od ponad roku. Premiera miała miejsce w marcu ubiegłego roku i w obecnym czasie uważana jest za najczęściej aktualizowany tytuł w swoim gatunku.

W 2011 roku hasłem „We are not in Azeroth anymore” Trion Worlds w szczególności przed premierą reklamował swój tytuł aby podjąć próbę dotarcia do wielomilionowej społeczności graczy WoW’a jako potencjalnych nabywców Rift. Hasło to nie miało na celu pokazać, że gra ma być pogromcą dla WoW’a. Chodziło tutaj w szczególności o to, że jak jesteśmy fanami World of Warcraft, a tytuł ten już nas od jakiegoś czasu nudzi i staje się oklepany oraz uważamy że Blizzard nie podąża w stronę naszych oczekiwań, to w Rifcie napewno znajdziemy coś nowego i coś co nas zainteresuje.  Jest to gra, która zachwyca swoim dopracowaniem, a producent słynie z mocnego zaangażowania w rozwój swojego produktu.

Rift przenosi nas do wirtualnego dużego świata o nazwie Telara, gdzie mamy do wyboru dwie frakcje: Defiantów i Guardianów, które ścierają się wraz ze sobą w konflikcie o podbój świata, o idee, technologie, wiarę w bogów lub i jej brak. Oprócz tego konfliktu tzw. Ward’y, chroniące Telarę przed inwazjami z innych wymiarów zostały osłabione poprzez mającą niegdyś miejsce katastrofę. Od tego czasu „Rifty” pomiędzy Telarą a wymiarami niszczą znany świat, a starzy wrogowie mają szansę powrócić. Największym z nich jest bóg śmierci Regulos. W każdej frakcji dostępne są trzy grywalne rasy. Po tym wyborze mamy do dyspozycji jedną z czterech klas: Warrior, Mage, Cleric, Rogue. Natomiast wokół tych klas różnorodność rozwoju postaci jest ogromna, bowiem mamy do wyboru aż 9 różnych drzewek talentów (tzw. dusz) i aż 6 ról do wykupienia, pomiędzy którymi możemy się w każdej chwili przełączać. I tak  dla przykładu Rogue może pełnić rolę melee, lub range dps’a, być supportem z całkiem niezłym healem i buffkami, może też być dobrym tankiem.

Rift jest grą klasyczną w swoim gatunku. Jeśli mieliśmy kiedykolwiek do czynienia z innymi mmo takimi jak Warhammer Online, Aion, WoW, EQ2, czy SWTOR, to już na samym początku nie sprawi nam żadnej trudności kierowanie postacią, wykonywanie zadań itd. Należy tutaj podkreślić, że Trion Worlds w swojej grze użył sprawdzonych i dobrych patentów znanych z innych gier i zgrabnie je połączył w jeden tytuł, dodając wiele innowacyjnych własnych pomysłów (rifty, inwazje, przygody instant, kroniki). Poza tym to jedyny tytuł w swoim gatunku, w którym już na 6 poziomie tworzy się gigantyczne raidy i biega po mapie niszcząc całe „zło” które się napotka. Konto do gry można założyć pod adresem www.riftgame.com/en/lite/ i grać za darmo aż do 20  poziomu, bez ograniczeń czasowych.

 

 

 

Tytuł: Rift

Producent: Trion Worlds
Data premiery: 4 marzec 2011
Język gry: angielski

Oficjalna strona gry: www.riftgame.com

Dodał: admin

    szaliki klubowe na zamówienie gadżety klubowe. Produkujemy szale kibica na zamówienie Klienta.
    efanshop.com
Ostatnie
Wpisy na forum

Artykuły

Zarabianie w internetowych kasynach Poradnik: jak szybko napsuć sobie trochę krwi Zapowiedź TERA: The Exiled Realm of Arborea RIFT PLANES OF TELARA Aion Gracz – żołnierz idealny MMO: płacić czy nie płacić? Koniec płatnych gier MMO? Gry sieciowe trafiają do graczy z całego świata
© 2011 by MMOCentrum - Wszelkie prawa zastrzeżone - Kopiowanie treści zabronione bez zgody właściciela
Projekt graficzny: AltWeb • Wykonanie CMS i szablonu: ladovnik