Witaj na stronie MMOcentrum.com - Baza wiedzy na temat gier MMO: mmorpg, shooterów, mmorts oraz gry na przegladarkę!
MMORPG Po polsku Przeglądarkowe Strzelanki Sport Strategie
19.09.2011 - 20:51
Koniec płatnych gier MMO?

Przychody firm produkujących płatne gry MMO, w których wymaga się od graczy płacenia abonamentu, spadły o 5%. Według danych Screen Digest łączna wartość rynku MMO wynosi w tej chwili 1,58 miliarda dolarów. Są to wciąż niemałe pieniądze, jednak o 10% mniejsze niż w roku 2008 oraz aż o 21,6% względem 2007.

 

Czy ten spadek będzie utrzymywał się nadal i doprowadzi do upadku abonamentów w grach? Analitycy sądzą, że w 2015 roku, wartość rynku MMO wyniesie 1,13 miliarda dolarów, a więc 450 milionów mniej niż obecnie.

 

Jak na tą sytuację odpowiedzą firmy? Prawdopodobnie będą po jakimś czasie zmuszeni zrezygnować lub obniżyć ceny płatności on-line, co jest bez wątpliwości korzystną sytuacją dla płacących graczy. Czy jednak brak, lub mniejsze dochody, nie wpłyną na rozwój i aktualizację gier?

 

Czas pokaże...

 

Artykuł na podstawie gry.interia.pl

Zdjęcie: scena z gry Shaiya 

Dodał: admin

Artykuły

Zarabianie w internetowych kasynach Poradnik: jak szybko napsuć sobie trochę krwi Zapowiedź TERA: The Exiled Realm of Arborea RIFT PLANES OF TELARA Aion Gracz – żołnierz idealny MMO: płacić czy nie płacić? Koniec płatnych gier MMO? Gry sieciowe trafiają do graczy z całego świata
© 2011 by MMOCentrum - Wszelkie prawa zastrzeżone - Kopiowanie treści zabronione bez zgody właściciela
Projekt graficzny: AltWeb • Wykonanie CMS i szablonu: ladovnik