Witaj na stronie MMOcentrum.com - Baza wiedzy na temat gier MMO: mmorpg, shooterów, mmorts oraz gry na przegladarkę!
MMORPG Po polsku Przeglądarkowe Strzelanki Sport Strategie
16.04.2012 - 12:23
Zapowiedź TERA: The Exiled Realm of Arborea

Producent: Bluehole Studio

Wydawca: Frogster Interactive Pictures AG

Wydawca PL: Frogster Interactive Pictures AG

Europejska data premiery: 03.05.2012

Wymagania sprzętowe:

  • Intel Core Duo 2 Processor
  • 2 GB RAM
  • NVidia GeForce 7600 or ATI Radeon X1800 GTO
  • Stały dostęp do internetu

 

 

Maj zapowiada się ciekawie dla graczy. W tym miesiącu będą mieć premiery dwie wyczekiwane od dawna produkcje: Diablo III i oraz Tera: The Exiled Realm of Arborea. Są to gry różne ale obydwie wzbudzają ogromne zainteresowanie. W tej zapowiedzi chciałbym skupić się na tej ostatniej. Tera jest grą MMORPG a jej cecha wyróżniającą spośród innych tytułów z tego gatunku jest nietypowy system walki. Koniec z klikaniem, zaznaczaniem celu i strzelaniem. Twórcy Tery proponują nam nowe rozwiązanie. Mianowice, gracz będzie musiał namierzyć cel podobnie jak w FPS-ach i dopiero użyć czaru czy broni. Dzięki temu walka ma być dynamiczna. Koniec z zasadą, zaznaczasz wroga, „castujesz „czar, a  trafienie przeciwnika masz murowane. Co równie ważne zasada ta tyczy się Twoich wrogów. Dzięki temu możesz unikać ich ataków, zachodzić ich od flanki, a jednocześnie użycie kombinacji umiejętności i przemieszczania się po polu walki wprowadza świeży aspekt do gier MMORPG.

Na początku przygody musimy stworzyć postać. Mamy do wyboru sześć ras. Możemy wybierać spośród klasycznych Ludzi i Elfów, ale mamy również okazję poznać zupełnie nowe rasy. Należą do nich Castanics, pochodzący od olbrzymów Baraka, Amani oraz Popori. Jeżeli chodzi o klasy mamy dostęp do ośmiu możliwych archetypów: Łucznik, Barbarzyńca, Lancer, Mistyk, Kapłan, Slayer, Czarodziej i Wojownik.

Po stworzeniu postaci gra oferuję nam piękny otwarty świat i wiele możliwości związanych z nim. Jedną z nich jest aspekt polityczny. Gracze będą mogli mieć wpływ na to co będzie się działo na serwerze. Najbardziej popularni gracze, którzy wygrają wybory będą rządzić w danym regionie (będą mogli wysyłać specjalne wiadomości do graczy na podległym terenie, nakładać podatki czy przenosić NPC’ów w wioskach nad którymi sprawują władzę).

                Oprócz tych rozwiązań Tera zawiera to co każda licząca się gra zawierać powinna czyli PvP na, które składa się m.in. rankingi prezentujące najlepszych graczy czy gildii (dostępne są wojny gildii). PvE również będzie bogate w wiele instancji, które posiadają własna fabułę. Pierwszym dostępnym dungeonem będzie Bastion of Lok dla graczy od 20 lvl. Gracze będą mogli zdobywać osiągnięcia( podobne do tych z innych gier jak WoW). Będziemy mogli zamykać rifty (podobne do tych  z Rifta). Inną nowością maja być ogniska przy których będzie można zregenerować staminę i przy okazji porozmawiać z innymi bohaterami.

Jeżeli chodzi o oprawę techniczna gry stoi ona na najwyższym poziomie. Grafika jest piękna i szczegółowa. Grając, z głośników wydobywa się klimatyczna, dostosowującą się do panującej na ekranie sytuacji muzyka. Interfejs gry jest przejrzysty. Okienka takie jak ekwipunku, PvP czy postaci możemy swobodnie nakładać na siebie i przesuwać.

Podsumowując uważam, że Tera ma wielkie szanse odnieść sukces. W Polsce już od dawna wielu graczy wyczekuję tej produkcji. Innowacyjny system walki, aspekt polityczny to jest to na co wielu weteranów znużonych praktycznie nic nie różniącymi się produkcjami czekało. Z drugiej strony questy polegają głównie na zasadzie przynieś, zabij.  Minusem na pewno jest konieczność umieszczania miesięcznego abonamentu. Jednak jeżeli gra będzie tego warta gracze z przyjemnością będą płacić.

Dodał: admin

    szaliki z własnym nadrukiem Jestesmy producentem szalików drukowany na zamówieine. gadżety klubowe.
    efanshop.com
Ostatnie
Wpisy na forum

Artykuły

Zarabianie w internetowych kasynach Poradnik: jak szybko napsuć sobie trochę krwi Zapowiedź TERA: The Exiled Realm of Arborea RIFT PLANES OF TELARA Aion Gracz – żołnierz idealny MMO: płacić czy nie płacić? Koniec płatnych gier MMO? Gry sieciowe trafiają do graczy z całego świata
© 2011 by MMOCentrum - Wszelkie prawa zastrzeżone - Kopiowanie treści zabronione bez zgody właściciela
Projekt graficzny: AltWeb • Wykonanie CMS i szablonu: ladovnik